Andrzejki
- 18
Warsztaty Bożonarodzeniowe
28 listopada w naszej szkole mogliśmy poczuć magię świąt. Zorganiozowane zostały bowiem warsztaty bożonarodzeniowe. Każdy uczeń mógł własnoręcznie ozdobić bombkę. Każda bombka była wyjątkowa i niepowtarzalna.
9
Przedstawienie "Pinokio" w BSCK Busko - Zdrój
Dnia 27 listopada dzieci z oddziału "0" oraz klas 1 - 3 wybrały się wraz z wychowawczyniami do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na spektakl pt.: "Pinokio".
6
Akcja "Pierwszaki- zdrowo i bezpiecznie do szkoły 2019"
26 listopada 2019 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury zorganizowano akcję "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły 2019".
Dzieci przywitał Jeż Edek, maskotka "Echa Dnia", który uczył dzieci zasad ważnych dla zdrowia. Wyjątkowym gościem akcji był Koziołek Matołek. Na spotkaniu pojawiły się także służby mundurowe. Pierwszymi gośćmi byli buscy strażacy. Opowiedzieli o swojej pracy, pokazali umundurowanie strażackie i specjalne stroje używane podczas akcji. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się strój, który został nazwany „kosmonautą". Na spotkanie z „Pierwszakami” przybyli również przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy opowiedzieli bajkę o Krusikowie, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo - w gospodarstwie, na podwórku i w domu. Ostatnimi gośćmi wydarzenia byli buscy policjanci opowiedzieli o umundurowaniu i wyposażeniu policjantów z tak zwanej drogówki. A następnie zaprezentowali dzieciom, krótką animację o tym jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. O zasadach opowiadał krasnoludek Tadek. Na zakończenie spotkania wszystkie klasy pierwsze zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Koziołkiem Matołkiem. Zdjęcie naszej klasy pierwszej ukaże się w "Echu Dnia" w czwartek 5 grudnia.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Już tradycją w naszej szkole stały się obchody kolejnych urodzin najbardziej popularnej maskotki – pluszowego misia. W obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III . W tym roku obchodziliśmy 117 rocznicę powstania pierwszych pluszowych misiów. Było to spotkanie pełne dobrej zabawy, prezentów i słodyczy.
Zuchy, pod opieką Barbary Skrzypek, udekorowały salę, przygotowały konkursy, wiadomości o najpopularniejszych misiach oraz historię powstania pierwszych maskotek misiów. Przekazywane wiadomości przeplatane były pląsami i piosenkami oczywiście o misiach. Na tegoroczne urodziny misia przybyli zaproszeni goście z SOSW dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Marty Kolanowskiej. Wolontariuszki w tym roku przedstawiły nam przygody Misia Uszatka. Misie lubią miód, a dzieci słodycze, słodkie pyszności przygotowała dla nas właścicielka cukierni „Słodkie klimaty”. Serdecznie dziękujemy! Na zakończenie spotkania pani dyrektor Beata Durnaś podsumowała wyniki konkursu plastycznego pod hasłem „Mój przyjaciel– MIŚ ”. Konkurs, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje! Pamiętajmy, że „ Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.
12
Przedstawienie "Szewczyk Dratewka" w naszej szkole
Szczepienie przeciwko grypie
Z wizytą w Oblęgorku
Dnia 6 listopada 2019 roku uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w wycieczce do Oblęgorka w celu zwiedzenia znajdującego się tam muzeum Henryka Sienkiewicza. Siedzibą muzeum jest pałacyk, który wraz z majątkiem ziemskim Henryk Sienkiewicz otrzymał od społeczeństwa polskiego z okazji 25-lecia swojej pracy artystycznej.
Od pani przewodnik dowiedzieliśmy się, że kiedy dar ten przekazywano mu 22 grudnia 1900 roku, dom nie był jeszcze gotowy. Stały tu dwa połączone budynki, ale nie zadawalały one ofiarodawców. Postanowiono więc do istniejących zabudowań dobudować pałac dla pisarza. Henryk Sienkiewicz mimo wielu problemów, których, jako właściciel ziemski, nie uniknął pisał: "Oblęgorek oczarował mnie zupełnie. Mało jest w Królestwie wiosek tak pięknie położonych…"
Zwiedzając sale zobaczyliśmy jak mieszkał Henryk Sienkiewicz, gdzie była kuchnia, sypialnia, pokoje dla dzieci i gości, co jadano, jakie upodobania mieli domownicy. Poznaliśmy codzienne życie jego mieszkańców sprzed stu lat. Następnie wzięliśmy udział w lekcji poświęconej rzymskiej powieści Sienkiewicza, która przyniosła mu międzynarodową sławę. Niezwykle ciekawa wydaje się geneza powstania utworu, napisanego pod wpływem podróży do Wiecznego Miasta. Quo vadis w dużej mierze przyczyniła się do otrzymania Nagrody Nobla, którą przyznano pisarzowi „za całokształt twórczości”. Prowadząca spotkanie opowiedziała o początkach chrześcijaństwa oraz przytoczyła kilka wybranych zagadnień z kart powieści m.in. zestawiła „zepsuty” świat rzymski z lepszym, opartym na moralnych zasadach wyznawców Chrystusa.
Wycieczka była bardzo ciekawa, a uczniowie na pewno dużo z niej zapamiętali.
Gminne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
W uroczystych obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły na czele z panią dyrektor Beatą Durnaś. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego ( Kinga Czerw, Natalia Sakwa i Krystian Paw) pod opieką p. Jolanty Sagan oraz liczna grupa niezawodnych zuchów pod opieką p. Barbary Skrzypek.
Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Pani Dyrektor wraz z zuchami (Jagodą Kępińską, Agnieszką Nowak i Bartoszem Nieznalskim) w imieniu wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły, złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego wystąpienia Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój pana Waldemara Sikory, a punktualnie o godz. 12:00 odśpiewano Hymn Polski. Pan Burmistrz podziękował zuchom za obecność koszem pełnym cukierków. Natomiast na pyszne gofry do „Śnieżki” zaprosił pan Wiesław Marzec.
9
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu dzieci, ubrane w odświętne stroje czynnie uczestniczyły w uroczystej akademii. Wstępem do uroczystości było utworzenie przez uczniów żywej flagi Polski. Flaga powstała z białych i czerwonych kartek papieru, które uczniowie trzymali w dłoniach przed sobą.
Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i wspólnym odśpiewaniem Hymnu. Punktualnie o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele włączyli się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, wykonując pełną wersję „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie z klasy ósmej, siódmej i szóstej przedstawili program słowno-muzyczny na temat historii odzyskania niepodległości po 123. latach zaborów. Uczniowie recytowali wiersze o Niepodległej i wykonali pieśni patriotyczne: „Szara Piechota” i „Przybyli Ułani”. Akademia zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie