• Z pięknymi życzeniami dla babć i dziadków

• W styczniu swoje święto obchodzą babcie i dziadkowie, dlatego aby podkreślić powagę święta i podziękować im za całą dobroć i miłość uczniowie z klas 0-3 przygotowali wraz ze swoimi paniami przedstawienia dla swoich najbliższych. Babcie i dziadkowie przenieśli się w czasie i mogli przypomnieć sobie dawne dzieje: od kołyski aż do obecnej chwili, dzięki zabawnej inscenizacji  swoich wnuków.

Ponadto wyrecytowane zostały piękne życzenia, wyśpiewane wzruszające piosenki m.in. w języku migowym i języku angielskim oraz zatańczony został czekoladowy taniec. Wszyscy goście nie kryli łez wzruszenia i z uśmiechem na twarzy przyjmowali uściski i podarki od swoich pociech. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, aby wszystkim babciom i dziadkom towarzyszyły same radosne i słoneczne dni.

• Z kolędowaniem w Zborowie

• Nasi uczniowie wraz z Panią Dorotą Wleciał i Panią Martą Bonar,  po raz kolejny odwiedzili mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Zborowie. Uczniowie zostali bardzo mile powitani przez Pana Janusza Malarę, który pełni obowiązki zastępcy dyrektora oraz przez mieszkanki i pracowników zebranych na sali świetlicowej. Dzieci przedstawiły Jasełka, a mieszkanki chętnie  włączały się w śpiew kolęd. Po inscenizacji zespół taneczny „Alfa” zaprezentował taniec z szarfami do muzyki znanego utworu „Hallelujah”. Na koniec uczniowie zostali nagrodzeni brawami oraz słodkim upominkiem. Dziękujemy za miłe, pełne radości spotkanie.

• IV edycja gminnego konkursu „ Dbamy o klimat”

• We wtorek, 17 stycznia w Sali Plenarnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród IV edycji konkursu Gminnych Placówek Oświatowych pod hasłem: „Dbamy o klimat”. Ideą konkursu jest rozbudzanie wśród uczniów proekologicznych postaw oraz promowanie idei powtórnego wykorzystywania odpadów.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie  naszej szkoły: Zuzanna Mrożek z klasy I, Jagoda Kępińska z klasy II  i Krzysztof Świątek z klasy II.  Uczniowie wykonali „Eko zakładki”.

• I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Technicznym „Anioły Bruna”

• Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-technicznym o charakterze charytatywnym pt. „Anioły Bruna”. Cel konkursu był bardzo szczytny, ponieważ wpłacony datek w wysokości 10 zł przeznaczony był na leczenie 2-letniego chłopca Bruna, który choruje na nowotwór. Konkurs podzielony został na grupy wiekowe, dlatego każdy uczeń mógł wziąć w nim udział.

Po rozstrzygnięciu konkursu I miejsce w kategorii wiekowej klas V-VIII otrzymał Stanisław Handzlik uczeń klasy V, zaś pozostali uczniowie dostali dyplomy za udział w tak szczytnym przedsięwzięciu. Wszystkie upominki i dyplomy dla zwycięzcy i uczestników zostały nadesłane z Niepublicznego Przedszkola Bajkowa Kraina z oddziałami integracyjnymi w Końskich. To jeszcze nie koniec - wykonane i przesłane prace przez naszych uczestników zostaną zlicytowane, a pozyskane pieniądze będą przekazane na dalsze leczenie Bruna. Składamy serdeczne gratulacje naszym zwycięzcom, ponieważ każdy z nich dołożył małą cegiełkę ku poprawie zdrowia małego chłopca. Bruno trzymamy kciuki i życzymy zdrówka!

Ewelina Ścisło

• Maleńka przyszła Miłość

• Pomimo tego, iż okres Bożego Narodzenia zakończył się ósmego stycznia, tradycja chrześcijańska pozwala na pozostawienie choinek, szopek oraz wszelkich świątecznych dekoracji do drugiego lutego, do tak zwanego Święta Ofiarowania Pańskiego. Ten sam zwyczaj pozwala na wystawianie jasełek i śpiewanie kolęd aż do wspomnianego święta. Dlatego też, w naszej szkole trzynastego stycznia odbyły się jasełka pod tytułem „Maleńka przyszła miłość”,  w wykonaniu dzieci z klas I-IV.

Każdy z nas mógł na nowo przypomnieć sobie jak to było z narodzinami Jezusa. Oprócz wyćwiczonych ról, można było skupić swoją uwagę na przepięknych strojach aktorów i anielskim śpiewie dziewczynek.  Był też krótki taniec krakowiak wokół Świętej Rodziny.  Dzieci w wykonywanie powierzonych ról włożyli całe swoje serce, co można było zauważyć  po towarzyszącym im skupieniu i tremie. Po zakończonym przedstawieniu uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

• V Przegląd Kolęd i Pastorałek

• W dniu 11 stycznia uczennice naszej szkoły: Alicja Zając, Zuzanna Mrożek, Lena Rajch oraz Monika Kępińska reprezentowały naszą szkołę podczas V Przeglądu Kolęd, Pastorałek i utworów bożonarodzeniowych pt.: „Hej kolęda, kolęda” organizowanego przez Szkołę Społeczną w Słabkowicach.

Ala Zając zajęła III miejsce w kategorii klas „0”.

Lena Rajch zajęła III miejsce w kategorii klas I – III

Monika Kępińska zajęła II miejsce w kategorii klas IV – VI.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów

• Piernikowe prezenty

• Zbliża się czas Bożego Narodzenia i z tej okazji nasi uczniowie 17.12.2022 roku spotkali się w szkole, aby razem z panią Martą Bonar dekorować własnoręcznie upieczone pierniczki. Uczniowie ukazali wielką kreatywność! Były kolorowe posypki, różnorodne pisaki i lukry, które zdobiły choineczki, ludziki, gwiazdki, serca i dzwoneczki. Całemu spotkaniu bożonarodzeniowego akcentu nadawały słuchane kolędy i pastorałki. Po wykonanej pracy, pierniczki zostały zapakowane, a do każdego pakunku powędrował Anioł Stróż. Udało się przygotować pięćdziesiąt słodkich prezencików, które 19.12.2022 roku pani Marta Bonar przekazała dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w  Zborowie.

W ramach podziękowania uczniowie otrzymali pudełko pełne cukierków oraz piękny stroik świąteczny. Dziękujemy pani Dyrektor Jolancie Kałuckiej, personelowi placówki oraz mieszkankom za wszelkie upominki! Uśmiech na twarzy jest bezcennym prezentem.