•

Informacje o projekcie – rok 2022 #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Nasza szkoła w ramach tego programu otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu w naszej szkole zakupione zostały:

• Drukarka 3D
          • Filamenty do drukarki 3D
          • Mikrokontroler
          • Stacja lutownicza na gorące powietrze
          • Aparat fotograficzny z akcesoriami (gimbal, statyw aparatowy, mikrofon kierunkowy, zestaw mikrofonów bezprzewodowych, lampa LED na statywie)
          • Głośnik multimedialny JBL Flip 5
          • Notebook Dell Inspiron 5410
          • Zestaw klocków konstrukcyjnych
          • Robot edukacyjny Codey Rocky
          • Długopisy 3D-DOODLER
          • Wiertarko-Wkrętarka Aku 18 V

Takie wyposażenie umożliwi naszym uczniom dostęp do nowoczesnych technologii. Dzięki Programowi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczną wiedzę, rozwijać umiejętności manualne i techniczne, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Zakupiony sprzęt będzie używany na zajęciach informatyki, fizyki, chemii, biologii  oraz podczas uroczystości szkolnych i wycieczek. Korzystać z niego będą uczniowie klas młodszych oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zarówno podczas obowiązkowych zajęć lekcyjnych, jaki i dodatkowych zajęć edukacyjnych czy kół zainteresowań