• 127 Buska Drużyna Wielopoziomowa "Wioska Smerfów" działa w Szkole Podstawowej w Siesławicach od 1988 roku. Od początku istnienia gromady zuchowej drużynową jest pani phm. Barbara Skrzypek.

Jest organizacją zrzeszającą uczniów wszystkich klas naszej szkoły. Drużyna od 1989 roku prowadzi „Kronikę Drużyny”, w której zamieszczane są najważniejsze wydarzenia. Nasza Drużyna bierze aktywny udział w rajdach i wędrówkach organizowanych przez Hufiec ZHP Busko – Zdrój.  Harcerze i zuchy zdobywają sprawności harcerskie i zuchowe, zespołowe i indywidualne. Poprzez zdobywanie sprawności rozwijają swoje pasje i zainteresowania, uczą się rzetelności w zabawie, poznają otaczający nas świat oraz ćwiczą pożyteczne umiejętności. Nasza Drużyna bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. W naszej  drużynie nigdy nie jest nudno i naprawdę bardzo dużo się dzieje.

Do zadań Drużyny należy:

• Promowanie szkoły we własnym regionie, gminie i powiecie.
          • Wychowanie patriotyczne,
          • Budzenie zainteresowań przeszłością historyczną, kulturalną własnej miejscowości, swojego regionu i Polski,
          • Wyrabianie umiejętności dążenia do wyznaczonego celu,
          • Wzmacnianie i rozwijanie aktywnego udziału w życiu wspólnoty szkolnej i lokalnej,
          • Wyrabianie dobrych przyzwyczajeń i nawyków,
          • Redagowanie gazetki ściennej na korytarzu „Wieści z Drużyny”

Drużyna włącza się w różnego rodzaju akcje o charakterze społecznym, charytatywnym organizowanym przez Komendę Hufca np:

• Rocznica wybuchu II wojny światowej
          • Rajd pieszy do Broniny,
          • Rajd nocny "Po Omacku",
          • Betlejemskie Światło Pokoju,
          • Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego,
          • Rajd "Zmarzlaczek",
          • Rajd szlakiem Powstania Styczniowego "Grochowiska",
          • Udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości
          • Udział w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja
          • Wędrówka zuchowa "Bartek"
          • Kwesta na buskim cmentarzu

Drużynowa phm. Barbara Skrzypek organizuje swoim podopiecznym biwaki, wycieczki, rajdy, np. Cykl pieszych rajdów pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Drużyna bierze udział w ważnych wydarzeniach historycznych. Harcerze i zuchy działają również w ramach szkolnego wolontariatu.