• Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodziliśmy w naszej szkole. To inicjatywa mająca pobudzać kreatywność dzieci, zachęcać do twórczości, rozwijania swoich talentów i możliwości. W oddziale przedszkolnym, klasie I i II dzień ten wypełniły rysunki, gry i zabawy zawiązane z motywem kropki. Uczniowie klasy V i VII świętowali Dzień Kropki na matematyce. Na lekcji rozwiązywali zadania z rachunku pamięciowego i kolejności działań z kropką w roli głównej oraz grali w „kropkowe memory”. Na godzinie wychowawczej klasa IV stworzyła drzewo talentów.

• Światowy Dzień Fair Play

• Z okazji Światowego Dnia Fair Play nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji #BiegFairPlayPKOl. Bieg odbył się 15 września na boisku rekreacyjnym „Karabosy” i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, od najmłodszych w oddziale przedszkolnym aż do ósmej klasy. Bieg został podzielony na cztery kategorie wiekowe. Po dotarciu na boisko Pan Paweł Gręda przeprowadził rozgrzewkę i przedstawił uczniom reguły oraz trasę biegu. Nauczyciel podkreślił, iż celem biegu nie jest zwycięstwo, ale dotarcie na linie mety. Dzieci nawzajem się dopingowały, dzięki czemu wszyscy dobiegli na koniec trasy. Każdy dobiegający na metę był witany brawami. Inicjatywa ta miała na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

• Udział w akcji - Zapal Znicz Bohaterom Września 1939

• 8 września 2023 r.  z okazji 84 rocznicy bitwy pod Broniną zuchy i harcerze zapalili znicze pamięci na zbiorowej mogile żołnierzy poległych pod Broniną 9 września 1939 r. Zbiorowa mogiła, zwana „schodami do nieba”, znajduje się na cmentarzu w Szczaworyżu.

• Uroczystości w Lesie Wełeckim

• 23 lipca 2023 roku, odbyły się wzruszające uroczystości, której celem było  uczczenie pamięci ofiar zbiorowej egzekucji dokonanej przez hitlerowskich Niemców 19 lipca 1944 roku w Lesie Wełeckim koło Buska-Zdroju. Mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości zgromadzili się przy pomniku, aby oddać hołd zamordowanym i upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed 79 lat.  Uroczystości rozpoczęła  prelekcja dr. Karoliny Trzeskowskiej-Kubasik z Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej. Następnie odbyły się przemówienia, msza polowa oraz składanie wieńców przed pomnikiem. Serdeczne podziękowania należą się obecnym podczas uroczystości dziewczynkom z naszej drużyny, które mimo wakacji znalazły czas, aby uczestniczyć w uroczystości i złożyć wiązankę kwiatów pod pomnikiem w lesie wełeckim.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Spotkanie prowadziła dyrektor szkoły p. Beata Durnaś, która przywitała obecnych gości: przedstawicielkę Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju p. Inspektor Zofię Korycińską, pedagogów, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Dyrektor szkoły życzyła uczniom odwagi w realizacji marzeń, nieustannego, twórczego rozwoju, odkrywania pasji i nowych talentów. Następnie głos zabrała p. Zofia Korycińska, która w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, p. Waldemara Sikory przekazała życzenia Gronu Pedagogicznemu, uczniom i ich rodzicom: radości w wypełnianiu codziennych obowiązków, entuzjazmu w poszerzaniu wiedzy, edukacji pełnej wyzwań i sukcesów, owocnego roku szkolnego.