• XIX Mały Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

          • W dniu 9 maja 2024r. w Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie odbył się XIX Mały Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Podróże małe i duże", którego celem jest rozwijanie dziecięcych talentów recytatorskich w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Franciszek Handzlik kl. 0, Alicja Zając kl. I, Zuzanna Mrożek kl. II oraz Ksawery Zając kl. II. 

            Komisja konkursowa oceniając uczestników brała pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, modulację głosu, artykulację, tempo recytacji, interpunkcję, interpretację wybranego wiersza oraz ogólne wrażenie estetyczne. Wszyscy uczestnicy świetnie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie.

            • Wyróżnienie w kategorii klas 0 – I otrzymała Alicja Zając, 
            • I miejsce w kategorii klas II – III zdobyła Zuzanna Mrożek.

            Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie. W kolejnym etapie konkursu, na szczeblu powiatowym Zuzanna Mrożek będzie prezentowała swoje niezwykłe zdolności recytatorskie w Pacanowie. Trzymamy mocno kciuki za Zuzię i życzymy powodzenia!!!

          • III Powiatowy Konkurs „Prawidłowe odżywianie – warunkiem dobrego zdrowia”

          • W dniu 26 kwietnia troje uczniów z naszej szkoły wzięli udział w III Powiatowym Konkursie „ Prawidłowe odżywianie – warunkiem dobrego zdrowia” , który został zorganizowany przez Publiczną Szkołę podstawową w Zbludowicach. Głównym celem konkursu było zwiększenie świadomości dotyczącj wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród dzici i młodzieży. Konkurs odbył się w formie testu on-line. Wśród uczniów powiatu buskiego nasza uczennica Antonina Skarubowicz zajęła I Miejsce. Gratulujemy!

          • Święto Konstytucji 3 Maja - akademia

          • 8 maja 2024 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęło ją wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie klas IV, V oraz VI przypomnieli zebranym jak doniosłym wydarzeniem było uchwalenie Ustawy Rządowej 3 maja 1791 na skalę europejską i międzynarodową. Przedstawili tło historyczne uchwalenia Konstytucji, postanowienia w niej zawarte oraz rolę i znaczenie dla Polaków.

            Recytacja wierszy, odśpiewanie piosenek, dekoracja w barwach narodowych –wpłynęły na uroczysty nastrój szkolnych obchodów rocznicy.

          • Warsztaty plastyczno-techniczne pt. ”Las w słoiku” z rodzicami i uczniami klasy II

          • 25 kwietnia 2024r. odbyły się popołudniowe warsztaty plastyczno-techniczne z uczniami klasy drugiej i ich rodzicami. Zadaniem każdego rodzica i jego dziecka było wspólne wykonanie „Lasu w słoiku”. Uczestnicy warsztatów zgodnie z regulaminem mogli wykorzystać różnego rodzaju materiały w celu stworzenia swojego arcydzieła m.in. kamieni różnego kształtu i koloru, piasku, ziemi, mchu, szyszek, muszli, gałęzi iglaków itd. Niektórzy uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i wykonali z plasteliny zwierzątka, które zamieszkują ekosystem leśny. 

            Współpraca uczniów z rodzicami była bardzo owocna. Wszyscy zgodnie działali i mogli spędzić czas w gronie rodzinnym i rówieśniczym. Każdy rodzic otrzymał podziękowanie za udział w warsztatach, które okazały się wspaniałą integracją społeczności klasowej. Dziękujemy jeszcze raz za obecność i miło spędzony czas.

          • Dzień Ziemi w naszej szkole

          • 22 kwietnia już po raz 54 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznych obchodów to-„Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Z tej okazji uczniowie klasy VI naszej szkoły przygotowali krótkie przedstawienie o tematyce ekologicznej, w którym Iza wcielając się w postać Ani z filmu „ Nie ma Mocnych”, uczyła Pawlaka i Kargula zasad ekologii i segregacji śmieci.

            Przedstawienie bardzo się podobało, a młodzi aktorzy widząc roześmiane twarze oglądających, mogli mieć satysfakcję z dobrze odegranych ról. Uczestnicy apelu mogli się również dowiedzieć jak poważy problem stanowią zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, które  stały się  „plagą” niszczącą środowisko, zmniejszającą różnorodność biologiczną, zwiększającą globalne ocieplenie, a także niosącą ze sobą wiele negatywnych skutków dla zdrowia ludzkiego.