20 września w naszej szkole świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek i mały prezencik.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak
"Dzień Kropki" w naszej szkole
„The Dot- Kropka” to historia małej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości. Poprzez narysowanie kropki odkryła swój talent. Ta historia w sposób symboliczny opowiada o kreatywności, odwadze i wierze we własne siły. Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, który obchodzony jest 15.09.
Tego dnia również dostrzegali kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Na zajęciach podopieczni bawili się przedmiotami przypominającymi kropki, wykonywali kropkowe karty pracy i kodowanie oraz tworzyli prace plastyczne. Korzystając z pięknej pogody mieli również możliwość zagrać w „kropkowe klasy”. Symbolem tego dnia był również ubiór w kolorowe kropki.
Spotkanie z ratownikiem medycznym
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzony był w dniu 14.09.2024 r., z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym. Podczas wizyty uczniowie klas 0-8 mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, przypomnieli sobie numery alarmowe oraz mieli możliwość odegrania scenek, w których z pełnym zaangażowaniem utrwalali przedstawienie prawidłowych informacji.
Podczas zajęć dowiedzieli się co to jest pozycja boczna ustalona oraz jak sprawdzić i przywrócić podstawowe funkcje życiowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również zapoznanie ze sprzętem medycznym, który znajdował się w karetce pogotowia. Bardzo dziękujemy Pani Oli za poświęcony czas i niezmiernie ważną lekcję.
Występy zespołu Alfa podczas Narodowego Czytania w Busku-Zdroju
Joga w naszej szkole
W piątkowy poranek najmłodsze dzieci z naszej szkoły ćwiczyły jogę wraz ze swoją instruktorką Natalią Kulą. Ćwiczenia jogi uczą dzieci, jak rozluźnić mięśnie i oddech, co może przyczynić się do obniżenia poziomu stresu i napięcia mięśniowego. Dzięki temu dzieci mogą lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami, a także poprawić swoje ogólne samopoczucie i zdrowie.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
W czasie uroczystej inauguracji nowego Roku Szkolnego 2024/2025 Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego p. Beata Durnaś powitała serdecznie przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju pana Artura Tokarza, zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dyrektor szkoły życzyła uczniom odwagi w realizacji marzeń, odkrywania pasji i nowych talentów. Następnie głos zabrał p. Artur Tokarz, który w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, p. Jerzego Szydłowskiego przekazał życzenia Gronu Pedagogicznemu, uczniom i ich rodzicom: radości w wypełnianiu codziennych obowiązków, edukacji pełnej wyzwań i sukcesów, owocnego roku szkolnego.
Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny witający nowy rok szkolny, w którym wspominali minione wakacje. Ważnym akcentem było nawiązanie do 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów i wytrwałości w nowym roku szkolnym !
Obowiązek szkolny i obowiązek nauki dzieci i młodzieży z Ukrainy-informacja
Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, które będą powiązane z możliwością pobierania świadczenia wychowawczego (tzw. 800 +)
Więcej informacji: ulotka
Wakacje
Uroczyte zakończenie roku szkolnego 2023/2024
W piątek, 21 czerwca, w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Był to szczególny dzień, pełen wzruszeń, radości i refleksji, zwłaszcza dla uczniów klasy ósmej, którzy tego dnia oficjalnie pożegnali się ze szkołą podstawową, aby wyruszyć na dalszą edukacyjną ścieżkę. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sali przyrodniczej, która na tę okazję została pięknie udekorowana. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała mijający rok szkolny, wyrażając dumę z osiągnięć uczniów oraz wdzięczność dla nauczycieli i rodziców za ich nieoceniony wkład w proces edukacyjny. Następnie, w imieniu Pana Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój głos zabrała pani Joanna Sabat, która odczytała przygotowany przez Pana Burmistrza list.
13Po oficjalnej części przyszedł czas na apel przygotowany przez uczniów z klasy ósmej oraz z młodszych klas. Wzruszający program artystyczny obejmował recytacje wiersza, piosenek oraz scenkę teatralną, która nawiązywała do wspólnych chwil spędzonych w szkole. Uczniowie klasy czwartej, szóstej i siódmej szczególnie starali się, aby ich starsi koledzy i koleżanki poczuli się docenieni i wspominali swoje lata w szkole podstawowej z uśmiechem. Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie świadectw i nagród. Uczniowie klasy ósmej otrzymali świadectwa i dyplomy ukończenia szkoły podstawowej, a najbardziej wyróżniający się uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i książkami ufundowanymi przez Panów: Wiesława Marca i Bogdana Błaszczyka za szczególne osiągnięcia w nauce. Czworo z nich uzyskało także Stypendium Dyrektora za wybitne wyniki w nauce.
Zakończenie roku szkolnego to zawsze moment szczególny, a tegoroczna uroczystość na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników. Życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów i mamy nadzieję, że zawsze będą wracać wspomnieniami do lat spędzonych w naszej szkole.
Wycieczki do Lasu Winiarskiego i Wiślicy w ramach projektu „Przyszłość zaczyna się dziś”
W ramach projektu „Przyszłość zaczyna się dziś- Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego” zorganizowano wycieczkę do Lasu Winiarskiego i do Muzeum Archeologicznego w Wiślicy. W wycieczce brały udział dwie grupy uczestników projektu. Uczestnicy wycieczki zwiedzili skalną ścieżkę prezentującą skały z obszaru województwa świętokrzyskiego, ogródek figur świętych i świątków. W drodze powrotnej, po smacznym posiłku, uczniowie mogli zobaczyć pomnik przyrody ożywionej jakim jest „Sosna na szczudłach” w Wełczu. Wycieczka była okazją do zapoznania się z ciekawymi miejscami w okolicy oraz do obserwowania przyrody z uwzględnieniem problematyki ochrony przyrody i ekologii. Zdobytą wiedzę podczas wycieczki uczniowie mogli sprawdzić rozpoznając poszczególne rodzaje skał ze zgromadzonej szkolnej kolekcji skał.
6Podczas wizyty w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy uczniowie zapoznali się z bogatą historią i kulturą regionu. Zwiedzili pawilon archeologiczny w podziemiach bazyliki mniejszej. Zobaczyli wystawę, na którą składają się najważniejsze zabytki Wiślicy oraz interaktywne widowisko prezentujące relikty najstarszej romańskiej architektury na tle najdawniejszych dziejów Wiślicy. Następnie dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach warsztatowych. Tematem warsztatów było zapoznanie z historią kamieni do wytwarzania biżuterii. Zapoznanie z bogatą kolekcją zbiorów starej biżuterii oraz różnymi technikami ich wytwarzania. Uczniowie samodzielnie wg własnego pomysłu wykonali dla siebie bransoletki.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie