Mieliśmy już dość zimy. Zgodnie z ludowym obrządkiem wzięliśmy się do roboty i stworzyliśmy tradycyjną słomianą kukłę-Marzannę oraz zapomniane już Gaiki. Gaiki zdobiły nasze sale, a Śmierciocha czaiła się przy oknie psując ciągle pogodę i uniemożliwiając nadejście upragnionej Wiosny. Postanowiliśmy więc raz na zawsze odegnać śniegi i mrozy wybierając się na spacer z Marzanną- symbolem zimy i wszystkiego złego, i z Gaikami- symbolami wiosny oraz tego, co dobre. Życzymy wszystkim wraz z nadchodząca wiosną dużo, dużo zdrowia i samej pomyślności. Oby nasze "czary" pomogły i Wiosna przyniosła nam czym prędzej ukojenie na te trudne czasy.
Aktualności
"Marzanno, Marzanno ty zimowa panno..."
- 3
„Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek…”
8 marca w klasach I-III świętowaliśmy uroczyście. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, wręczyli kwiaty i drobne upominki. Przygotowali również konkursy, dzięki którym wszyscy świetnie się bawili. Bardzo dziękujemy naszym mężczyznom za pamięć i wspólnie spędzony czas.
6
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego corocznie obchodzony jest 21 lutego i został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Wspieranie wielojęzyczności na rzecz edukacji włączającej oraz integracji społecznej to tematyka tegorocznego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Każdy język ma w sobie zakodowaną określoną wiedzę, kulturę. Tracąc język, tracimy unikalne dziedzictwo budowane przez wiele pokoleń. Uczniowie klas I- III włączając się w obchody Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego uczestniczyli w konkursie kaligrafii a w klasach II i III odbyły się konkursy pięknego czytania i czytania ze zrozumieniem. Za piękne pismo zwycięscy otrzymali dyplomy Mistrza i Wice Mistrza Kaligrafii oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy pozostałych konkursów również otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje!
Język polski - obok chińskiego, węgierskiego i fińskiego - to jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Tym bardziej szanujmy polszczyznę i posługujmy się nią poprawnie, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku.
3
Słodkie Walentynki
Konkurs na Palmę Wielkanocną
Dzień Dinozaura
Kto chciałby przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury? Zobaczyć jak to było, kiedy Ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy. 26 lutego w naszej szkole, w klasach 1-3, obchodziliśmy ten dzień w celu przypomnienia o istnieniu owych, wyjątkowych stworzeń, o ich zwyczajach i otoczeniu w jakim żyły. Odkrywaliśmy naukowe fakty i ciekawostki, przeprowadziliśmy eksperyment erupcji wulkanu, wykonywaliśmy szkielety dinozaurów, oraz ich całe postacie. Na koniec uczyliśmy się dino-tańca. Młodzi odkrywcy przyrody w ten sposób mieli dzień pełen naukowych wrażeń o dinozaurach, klimacie, krajobrazie oraz roślinności minionych lat
3
Na górze róże, na dole fiołki...
14 lutego, w naszej szkole odbył się konkurs na Kartkę Walentynkową, zorganizowany przez Panią Jolantę Sagan oraz szkolnego psychologa Panią Agnieszkę Bucką, w którym mogli wziąć udział uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych. 15 lutego komisja konkursowa została zasypana czerwienią i różem, sercami i kwiatami własnego pomysłu wykonanymi przez uczniów naszej szkoły.
Wybór nie był łatwy.
Wśród uczniów klas I-III komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I - Maria Pankiewicz (kl. I),
II - Agnieszka Nowak (kl. I),
III - Kornelia Ząbek (kl. III).
Wśród uczniów klas IV-VIII komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I - Marcel Śpiewla (kl. VII),
II - Dominika Jarosz (kl. VII).
Wszystkim, którzy również nadesłali swoje prace, serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczniowie kl. IV-VIII zostaną poinformowani o możliwości odbioru nagród w najbliższych dniach.
Zabawa karnawałowa
- 9
„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”- Św. Jan Paweł II
A gdzie znaleźć go w dzisiejszym świecie, zapytacie…W naszej szkole takich wielkich młodych ludzi na pewno znajdziecie! Uczniowie klas I i II oraz uczennice z klasy VII, sprawili, że na kilkunastu twarzach pojawiły się uśmiech i radość! O kim mowa? O mieszkankach Domu Pomocy Społecznej w Zborowie. W związku z obchodzonym 11.02 Światowym Dniem Chorego, nasi uczniowie wykonali kolorowe plakaty i różnorodne kartki z życzeniami, a każde dziecko swoje dzieło uwieńczyło własnoręcznym podpisem. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w pracę i nie mogły się doczekać, kiedy ich prace będą mogły zobaczyć mieszkanki DPS. W dniu 16.02.2021r. Pani Marta Bonar po konsultacji z dyrekcją Domu Pomocy Społecznej w Zborowie, osobiście mogła wręczyć kartki pensjonariuszkom i złożyła im serdeczne życzenia w imieniu swoim i wszystkich dzieci. Ogromna radość, której nie dało się nie zauważyć na twarzach obdarowanych, zmotywowała nas do dalszego działania. W podziękowaniu za piękne kartki, dzieci otrzymały listowne podziękowanie oraz kosz słodyczy. Spotkanie zakończyło się w pogodnej atmosferze i z nadzieją podjęcia długotrwałej współpracy. Pamiętaj, DOBRO POWRACA !
4
Ogólnopolska akcja „Dziel się uśmiechem”.
W naszej szkole realizowany jest program profilaktyczny Polskiego Czerwonego Krzyża „Dziel się uśmiechem”. W ramach tego projektu zostały przygotowane i przeprowadzone zajęcia, których celem było przekazanie uczniom wiedzy na temat prawidłowej higieny jamy ustnej oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat. Za swoje zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali upominki : szczoteczkę, pastę do zębów, kalendarz mycia zębów i gumę do żucia firmy Orbit.
4
Archiwum Aktualności