W III edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek Anielskie Kolędowanie naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II - Monika Kępińska. Monika wykonała pastorałkę „Jezu Boże Dziecię”. Dziękujemy mamie Moniki za piękną scenografię, a rodzeństwu za udział w nagraniu.
Aktualności
„Anielskie Kolędowanie” - III edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek
Życzenia świąteczne
W życiu, które bywa wypełnione po brzegi obowiązkami, życzymy Państwu wytchnienia,
w świecie ostatnio tak niespokojnym, życzymy spokoju i poczucia bezpieczeństwa.
W czasie tak szczególnym, jak Święta Bożego Narodzenia życzymy radości i miłości,
przeżywanej w gronie najbliższych.
W Nowym Roku zaś życzymy mnóstwa dobrej energii do działania
i zamieniania marzeń w rzeczywistość.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy PSP w Siesławicach
“Nie liczy się co robimy i ile robimy, lecz to ile miłości wkładamy w działanie” - Matka Teresa z Kalkuty
Ten cytat wypowiedziany przez Matkę Teresę z Kalkuty odnosi się w całym swoim wymiarze do akcji “Życzę Ci”, w którą włączyli się członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z uczniami klasy III. Jako adwentowe wyzwanie podjęliśmy się wykonania kartek bożonarodzeniowych dla chorych z Hospicjum Caritas w Kielcach i Miechowie. Uczniowie wykonali łącznie 25 kartek. Wykazali się dużą kreatywnością. 17.12.2020 roku Pani Marta Bonar wraz z uczennicą Nikolą Grzesiak, która wykonała najwięcej kartek, dostarczyła kartki do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Koordynatorzy pomimo nawału pracy, ucieszyli się z naszej wizyty i zaprosili nas do włączenia się w kolejne akcje. Mamy nadzieje, że nasze kartki sprawią radość wszystkim chorym i chociaż przez chwilę na ich twarzach pojawi się uśmiech. Czekamy z niecierpliwością na kolejną możliwość dzielenia się dobrem i miłością do drugiego człowieka !
Zbiórka dla Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. bł. Ojca Gwidona z Montpellier "Dom Ojca Gwidona" w Pacanowie pod hasłem: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!
Uczniowie naszej szkoły, wraz z Rodzinami pokazali swoje ogromne i wrażliwe serca, ponieważ bardzo chętnie wzięli udział w grudniowej zbiórce środków czystości i słodyczy przeznaczonych do Domu Dziecka w Pacanowie, która trwała od 1 do 10 grudnia 2020 roku. Wśród przekazanych przez Uczniów i ich Rodziców darów znalazł się ogromny i urozmaicony asortyment środków chemicznych i słodkości. Do akcji również licznie dołączyli Pracownicy naszej szkoły i ich Rodziny. Siostry wraz z Dziećmi powitały nas bardzo serdecznie i ciepło. W krótkiej rozmowie dowiedzieliśmy się o trudnych chwilach, przez jakie przeszła placówka, jak również o tym, jak dużo radości sprawiła im pomoc uzyskana od wszystkich Darczyńców za pośrednictwem naszej Szkoły. Łza szczęścia zakręciła się w oku…........... Cieszymy się, że jako przedstawicielki tego przedsięwzięcia mogłyśmy doświadczyć bezpośrednio RADOŚCI Z DAWANIA – TE WSPANIAŁE EMOCJE PRZEKAZUJEMY CAŁYM SERCEM WAM - DARCZYŃCOM!
Wszystkie artykuły zostały sprawdzone pod kątem czasu przydatności do wykorzystania i jakości przez osoby dokonujące zbiórki oraz prowadzące akcję. Cały proces przekazywania darów odbywał się z zachowaniem szczególnej ostrożności i zgodnie z reżimem sanitarnym. W związku z pandemią artykuły zostały również poddane kwarantannie. Zebrane produkty zostały przekazane przedstawicielom placówki 14 grudnia w godzinach popołudniowych, przez nauczycieli prowadzących akcję.
Mamy nadzieję, że nasza akcja dobroczynna na stałe wpisze się do kalendarza szkolnego!
Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy!
Organizatorzy akcji:
Anna Dachowska-Pieczonka
Dorota Wleciał
Konkurs Ekologiczny – coś z niczego, czyli ekologiczna zabawka – etap szkolny
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym, który został zorganizowany dla trzech kategorii wiekowych:
• klasy I – III - „Coś z niczego – czyli ekologiczna zabawka”, konkurs polegający na wykonaniu zabawki z odpadów pochodzących z recyklingu.
• klasy IV – VI – „Wpływ niskiej emisji na zdrowie człowieka”, konkurs plastyczny.
• klasy VII – VIII – „Elektromobilność jako nowoczesne rozwiązania dbania o środowisko naturalne”, konkurs polegający na przygotowaniu prezentacji multimedialnej.
Etap wewnątrzszkolny wyłonił zwycięskie trzy prace z kategorii klas I-III, które przeszły do kolejnego etapu, na poziomie gminnym. Uczniowie klas młodszych zasługują na wielkie uznanie, ich kreatywność i zaangażowanie przeszły najśmielsze oczekiwania komisji. Konkurs na terenie naszej szkoły był organizowany w ramach pracy Szkolnego Koła Ekologicznego, pod kierunkiem Pani Ewy Złotnik. Do współpracy z kołem włączyli się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Barbara Skrzypek, Dorota Wleciał i Anna Dachowska-Pieczonka, promując systematycznie zachowania proekologiczne również w klasach młodszych.
Rozdanie nagród dla zasłużonych uczniów odbyło się w naszej szkole 11 grudnia z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie wchodzili na teren placówki pojedynczo w odstępach 15 minutowych, oraz w maseczkach. Nagrody były poddane po zakupieniu kwarantannie, a wręczone zostały przez nauczyciela wyposażonego w maseczkę oraz jednorazowe rękawiczki.
WYNIKI KONKURSU:
Miejsce I
prace przechodzące do kolejnego etapu
Lena Rajch – klasa 1
Franciszek Siołek-Majchrzyk – klasa 1
Jakub Świątek – klasa 3
Miejsce II
Kacper Gajda – klasa 1
Maciej Kolarz – klasa1
Miejsce III
Mateusz Adamczyk – klasa 3
Marcel Nowocień – klasa 1
Maksym Nowocień – klasa 1
Wyróżnienia:
Zuzanna Ślusarczyk – klasa 1
Maria Pankiewicz – klasa 1
Agnieszka Nowak – klasa 1
Kinga Ambroży – klasa 1
Katarzyna Ćwiek – klasa 1
Kornelia Ząbek – klasa 3
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i serdecznie gratulujemy pomysłowości życząc dalszych sukcesów w szkole!
Koordynatorzy konkursu na etapie szkolnym:
Ewa Złotnik
Anna Dachowska-Pieczonka
Odwiedził nas Święty Mikołaj !
Tradycyjnie jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził Święty Mikołaj i przyniósł dla nich upominki. Dzieci gorąco przywitały Świętego Mikołaja. Z uwagi na nadmiar obowiązków, jego wizyta była krótka, dostarczyła dzieciom dużo radości. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci długo po spotkaniu z Mikołajem.
Zdalne Mikołajki? – czemu nie!
HO! HO! HO!
Dzieciom nic nie przeszkodzi w radości z odwiedzin Mikołaja oraz w świętowaniu tych magicznych chwil.
W poniedziałek, 7 grudnia, uczniowie klasy I spotkali się na lekcjach w wyśmienitych nastrojach. Mieliśmy czerwone czapki i uśmiechy od ucha do ucha. Czar mikołajkowej nocy wciąż trwał! Opowieściom o znalezionych prezentach nie było końca. Mimo, że byliśmy oddzielnie, lekcje spędziliśmy w radosnej atmosferze, na wspólnej zabawie. Wysłuchaliśmy wiadomości od Mikołaja, rozwiązując mikołajkowe zagadki ukryte w jego brodzie oraz losowaliśmy zadania z mikołajkowej ruletki. Mikołaj zbudował już w naszych domach atmosferę cudowności. W tym szczęściu i radości dotrwamy do samych Świąt!Wychowawca z Uczniami
Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel MIŚ”
Rok rocznie w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, w tym roku też pamiętaliśmy o kolejnych urodzinach naszego najlepszego przyjaciela. Uczniowie klas „0” – III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój przyjaciel MIŚ”. Do organizatora konkursu wpłynęły 23 prace. Jury w składzie: p. Jolanta Sagan, p. Marta Bonar, p. Ewa Złotnik przyznało miejsca w dwóch kategoriach „0” – I i II – III.
8Oddział przedszkolny i klasa I
I miejsce – Jagoda Kępińska „0”, Kinga Ambroży – kl. I, Maria Pankiewicz kl. I
II miejsce – Agnieszka Nowak kl. I, Kacper Gajda kl. I, Lena Rajch kl. I, Kasia Ćwiek kl. I
III miejsce – Marcel Nowocień kl. I, Maksym Nowocień kl. I, Zuzia Badurak „0”
Pozostałe prace otrzymały – wyróżnienie ( Lena Wojciechowska, Krzyś Świątek, Handzlik Jakub)
Klasa II – III
I miejsce - Mateusz Adamczyk kl. III, Monika Kępińska klasa II
II miejsce – Agata Kolarz kl. II
III miejsce – Bartosz Nieznalski kl. II, Maciej Adaś kl. III
Pozostałe prace z klas II – III otrzymały – wyróżnienie ( Lena Zelek, Kacper Jendo, Maksymilian Maj, Jakub Świątek)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wróżby andrzejkowe on-line
- 11
Szkolne przygody Gangu Fajniaków
Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z p. Grażyną Oćwieja wzięły udział w akcji SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW. Dzieci otrzymały od organizatora pluszaki, książki oraz naklejki. Zajęcia były poświęcone żywiołowi jakim jest woda. Dzieci miały okazję poznać czym różni się woda słodka od słonej, co to jest stan skupienia i obieg wody. Dzięki kolejnym eksperymentom mogły zaobserwować, że woda zawsze przyjmuje kształt naczynia, do którego zostaje przelana a zwykły ręcznik papierowy może oczyścić wodę. Po przez cykl rozmów dzieci zrozumiały, że muszą dbać o środowisko, aby kiedyś nie brakło nam wody niezbędnej do życia.
3Każde spotkanie zakończone było krótką historyjką z życia Fajniaków. Dzieci słuchały uważnie czytanego tekstu, starały się formułować wnioski i spostrzeżenia. Mamy nadzieje, że to nie ostatnie spotkanie z Gangiem Fajniaków.
Archiwum Aktualności