Aktualności
Pokaz historyczny "Wrzesień'39"
- 14
Rajd Hufca „ZMARZLACZEK’2020”
21 lutego 2020 roku 37 osób wyruszyło na tegoroczny rajd „ZMARZLACZEK”. Pogoda w tym roku spłatała nam figla i zamiast śniegu padał deszcz, ale zuchy i harcerze deszczu się nie boją i z uśmiechami na twarzach wyruszyliśmy do Solca – Zdroju krótszą trasą.
Po dotarciu na salę gimnastyczną czekało na nas mnóstwo atrakcji. Wykonywaliśmy zadania rajdowe np. układanie z puzzli krzyża harcerskiego i lilijki oraz zrobiliśmy super „BAŁWANA”, ale z papieru! W związku z obchodami Dnia Myśli Braterskiej poznaliśmy twórcę skautingu gen. Roberta Baden- Powella oraz Olgę i Andrzeja Małkowskich, którzy przyczynili się do powstania harcerstwa w Polsce. Zuchy i harcerze bardzo lubią tańczyć, a więc wszyscy, czyli blisko 300 osób ruszyło do harcerskiego, wspólnego pląsania. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, wielkie czerwone serce, znaczek rajdowy oraz pamiątkową zabawkę dla każdego uczestnika rajdu. Organizatorzy zadbali również, aby nikt nie był głodny, dzieci otrzymały pączki, kiełbaskę z grilla i gorącą herbatę. Zuchy serdecznie dziękują pani Barbarze Skrzypek, Annie Szymańskiej, panu Pawłowi Grędzie i niezawodnym rodzicom p. Patrycji Sadowskiej i p. Justynie Kolarz za pomoc i opiekę w czasie rajdu. Do zobaczenia za rok!
6
Warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalne - "Muzyka karnawałowa"
- 12
14 luty - Walentynki
Również w naszej szkole odbyły się, dzięki pracy Samorządu Uczniowksiego.
Zabawa karnawałowa...
... czyli "tańce - przbierańce". Jak to jest w zwyczaju naszej szkoły, poza zabawą taneczną odbył się konkurs na "najładniejszy, własnoręcznie przygotowany kostium". Wyróznienie otrzymali: Kasia z oddziału "0", Bartosz z klasy 1 oraz Oskar z klasy 3.
6
Warsztaty "Myślimy o Ziemi"
13 lutego mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach pt."Myślimy o Ziemi". Poznaliśmy dzięki nim odpowiedzi na nurujące nas pytania. Jak powstaje prąd? Dlaczego zabawki na baterię działają? Co najważniejsze, poznaliśmy odnawialne źródła energii.
6
Biwak pełen atrakcji
W dniach 28/29 stycznia 2020 r. odbył się biwak zuchowy z noclegiem w szkole. Na uczestników biwaku czekało mnóstwo atrakcji.Na dobry początek spotkanie z alpakami (Fidelem i Pablo), rozbrykanym kucykiem i strusiami.Ze zdziwieniem patrzyliśmy na duże, ciemnozielone jaja strusi ( zielony kolor był dla nas zaskoczeniem). Po pożegnaniu z sympatycznymi zwierzakami rozpoczęła się super zabawa w podchody. Podzieliliśmy się na dwie grupy, jedna grupa z panią Agnieszką Bucką, Krystianem i Maćkiem przygotowała dla nas bardzo dużo zadań do wykonania.
Podczas wieczornej wędrówki przez Busko, zgodnie ze znakami patrolowymi wykonywaliśmy przeróżne, niekiedy dość zaskakujące i śmieszne zadania. Zuchy z zapałem i wielkim zaangażowaniem podeszły do realizacji zadań, bawiliśmy się przy tym naprawdę wspaniale! Na godzinę 18.00 dotarliśmy do Szpitala Dziecięcego na „Górce”. Na początek gorąca herbata i słodycze dla strudzonych wędrowców, a potem super zabawa z dziećmi z „Górki”. Na pamiątkę naszego spotkania wykonaliśmy wspólnie plakat. Po powrocie do szkoły czekała na nas dalsza część atrakcji. Na podsumowanie zdobywanej sprawności zespołowej „Słowianin/ Słowianka” zorganizowaliśmy „Bal Czarownic”. Wszyscy uczestniku biwaku wykazali się pomysłowością wykonując bardzo ciekawe przebrania. Odpowiednio udekorowana sala podkreślała nastrój naszego nietypowego balu. Odbyły się tańce przy blasku świeczek i zimnych ogni, dziewczynki - czarownice przygotowały dla chłopców eliksir młodości i siły. Wybraliśmy najlepsze przebrania, za które nagrodzeni otrzymali wspaniałe nagrody. Super zabawa trwała aż do ciszy nocnej. Roześmianych i rozbawionych zuchów trudno było nakłonić do snu, ale przecież na biwaku rzadko się śpi…. Zuchy serdecznie dziękują pani Barbarze Skrzypek, Agnieszce Buckiej, Renacie Grzesiak, Alicji Paw i Annie Szymańskiej za opiekę i wspólną zabawę. Pani A. Szymańskiej serdecznie dziękujemy za słodycze i gorącą herbatę. Warto organizować takie spotkania, ponieważ pomagają one uczyć i wychowywać, rozwijają różnorodne zainteresowania, podsuwają propozycje zagospodarowania wolnego czasu, pozwalają poznać i przeżyć wiele niezapomnianych chwil. Kształtują u dzieci takie cechy jak: koleżeńskość, uczynność, życzliwość, samodzielność, odwagę i odpowiedzialność. Takie spotkania działają również wychowawczo, uczą jak być dobrym dzieckiem, dobrym człowiekiem, Polakiem, kolegą, przyjacielem, uczniem. Pozwalają dzieciom odkryć, że szkoła to nie tylko nauka i obowiązki, ale także wspaniała zabawa w gronie rówieśników.
24
157 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
26 stycznia 2020 r. zuchy z naszej Gromady uczestniczyły w obchodach 157 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, jednego z najbardziej spektakularnych zrywów narodowych w historii Polski. Uroczystości niedzielne rozpoczęła Masza Św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku – Zdroju. We mszy uczestniczył i kazanie wygłosił kapelan GRH „Pułk Żuawów Śmierci” – ksiądz Stanisław Strycharczyk. Po mszy wszyscy uczestnicy uroczystości, przy blasku pochodni, udali się na cmentarz parafialny przy ulicy Langiewicza. W kolumnie dumnie maszerowały nasze „czerwone berety”.
Ostatnia odsłona miała miejsce przy mogile powstańców z 1863 roku, gdzie delegacja naszych zuchów złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz pamięci. Na zakończenie uroczystości Żuawi Śmierci oddali salwę honorową. 20 dzielnym zuchom należą się wielkie słowa uznania i serdeczne podziękowania za poświęcenie swojego wolnego czasu (ferie), aby uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Podziękowania należą się najmłodszym uczestnikom Jagodzie Kępińskiej i Kasi Ćwiek oraz niezawodnym rodzicom obecnym podczas całej uroczystości.
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole
Babcia i Dziadek czasem potrafią groźnie pokiwać palcem, po to, by po chwili wziąć nas w ramiona. Nie bez przyczyny dziadkowie kojarzą się nam z troską i rozpieszczaniem. To właśnie w styczniu, obchodzimy ich święto. To oni odciążają zabieganych rodziców, odbierając wnuki z przedszkoli i szkół. To dziadek uczy swego wnuczka pierwszej jazdy na rowerze, zabiera na spacery, okraszone barwnymi i ciepłymi opowieściami o dawnych czasach. To babcie szyją dla swych wnuczek stroje na bale kostiumowe, to babcina szarlotka i racuchy smakują najbardziej na świecie i to z kolan babci najlepiej ogląda się świat.
Dnia 22.01.2020r. w naszej szkole z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klas I – III oraz oddziału przedszkolnego przygotowali uroczystą akademię. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Beata Durnaś. Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy STO LAT!
6
Nasze spotkania z teatralne - "Doktor i jego zwierzęta"
Dnia 14 stycznia 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1 - 3 wybrały się wraz z wychowawczyniami do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na spektakl pt.: "Doktor i jego zwierzęta".
Archiwum Aktualności