• Piernikowe prezenty

• Zbliża się czas Bożego Narodzenia i z tej okazji nasi uczniowie 17.12.2022 roku spotkali się w szkole, aby razem z panią Martą Bonar dekorować własnoręcznie upieczone pierniczki. Uczniowie ukazali wielką kreatywność! Były kolorowe posypki, różnorodne pisaki i lukry, które zdobiły choineczki, ludziki, gwiazdki, serca i dzwoneczki. Całemu spotkaniu bożonarodzeniowego akcentu nadawały słuchane kolędy i pastorałki. Po wykonanej pracy, pierniczki zostały zapakowane, a do każdego pakunku powędrował Anioł Stróż. Udało się przygotować pięćdziesiąt słodkich prezencików, które 19.12.2022 roku pani Marta Bonar przekazała dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w  Zborowie.

W ramach podziękowania uczniowie otrzymali pudełko pełne cukierków oraz piękny stroik świąteczny. Dziękujemy pani Dyrektor Jolancie Kałuckiej, personelowi placówki oraz mieszkankom za wszelkie upominki! Uśmiech na twarzy jest bezcennym prezentem.

• Szkolny Konkurs „Skrzat Bożonarodzeniowy”

• 22 grudnia w naszej szkole został rozstrzygnięty świąteczny konkurs na figurę przestrzenną pt. ”SKRZAT BOŻONARODZENIOWY”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych dzieci, kształtowanie ich wyobraźni, a także zachowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Laureaci konkursu otrzymali gratulacje oraz odebrali dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor.

Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce – Dawid Rak (oddział przedszkolny)

II miejsce – Kornelia Sadowska (oddział przedszkolny)

II miejsce – Franciszek Handzlik (oddział przedszkolny)

III miejsce – Katarzyna Ćwiek (klasa III)

• Brawa dla Zuzi!

• W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju odbyły się dwa konkursy związane tematyką bożonarodzeniową. W konkursie recytatorskim o tematyce bożonarodzeniowej naszą szkołę reprezentowała Zuzia Mrożek z klasy I, która zaprezentowała wiersz pt. „Gwiazdka”. Drugi konkurs to konkurs plastyczny na kartkę świąteczną, w którym Zuzia zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!                          Prace na konkurs wykonali również uczniowie klasy II – Jagoda i Sebastian.

• Udział w akcji ,,Świętokrzyskie Murem Za Polskim Mundurem”.

• Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji wykonując piękne kartki z życzeniami świątecznymi oraz z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę przez żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy obecnie pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego wspólnego bezpieczeństwa. Zuchy i harcerze wykonali 55 kartek, które zostały przekazane do siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  w Busku-Zdroju skąd trafią w ręce tych, którzy w dzień i w nocy strzegą naszego bezpieczeństwa. Może nasze gorące i z serca płynące życzenia będą  dla nich wsparciem w  codziennej  trudnej i odpowiedzialnej służbie.

• Finał akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

• Uczniowie  naszej szkoły, wraz z Rodzinami ponownie pokazali swoje ogromne i wrażliwe serca, ponieważ bardzo chętnie wzięli udział w grudniowej zbiórce środków czystości i słodyczy przeznaczonych do Domu Dziecka w Pacanowie. Wśród przekazanych przez Uczniów i ich Rodziców darów znalazł się ogromny i urozmaicony asortyment środków chemicznych i słodkości. We wtorek 20 grudnia zawieźliśmy dary do Domu  Ojca Gwidona  w Pacanowie.

Serdecznie powitała nas siostra Sylwana  wraz z podopiecznymi. Nie szczędziła dla naszej szkoły wyrazów wdzięczności, które mieliśmy zaszczyt przyjąć w imieniu wszystkich darczyńców. Wychodząc, zamiast "Do widzenia" powiedzieliśmy sobie DO ZOBACZENIA ZA ROK.

• Ubierzmy razem choinkę – VIII edycja konkursu

• W piątek 16 grudnia uczniowie naszej szkoły już po raz ósmy wzięli udział w konkursie pt. „ Ubierzmy razem choinkę” organizowanym przez UMiG w Busku – Zdroju. Do konkursu przystąpiło 11 placówek oświatowych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych. Na naszej choince zawisły ozdoby wykonane z naturalnych surowców – z drewna, sznurka, wstążek i szyszek. Ubierając drzewko wszyscy dobrze się bawili, a udekorowana choinka pięknie się prezentowała.