Czy można zważyć dobro? Okazuje się, że tak - uczniowie naszej szkoły przystąpili do charytatywnego konkursu „ Ile waży Św. Mikołaj?” polegającego na zbiórce bilonu. Celem konkursu jest wsparcie wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. W naszej szkole zebraliśmy 27.4 kg bilonu. Harcerze po zważeniu, posegregowali odpowiednio bilon przygotowując go do przeliczenia. Po przeliczeniu, zebrane pieniądze przekazane zostały na adres fundacji w kwocie 395,37 zł. Każdy uczeń naszej szkoły, który wsparł akcję otrzymał od organizatora pamiątkowy dyplom. Okazuje się, że dobro można czynić na wiele sposobów. Dziękujemy!
Ile waży Św. Mikołaj?
- 5
Występ zespołu Alfa
Zespół „Alfa” do którego należą dziewczynki z klas I- III zaprezentował swoje umiejętności wokalno – taneczne podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziewczynki wykonały dwa układy taneczne , Lena Rajch zaśpiewała wzruszającą piosenkę pt. „Upominki z nieba”. Występ wywołał duże brawa wśród publiczności. Gratulacje dla zespołu.
159 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
23 stycznia 2022 r. zuchy i harcerze z naszej Drużyny uczestniczyli w obchodach 159 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, jednego z najbardziej spektakularnych zrywów narodowych w historii Polski. Uroczystości niedzielne rozpoczęła Masza Św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku – Zdroju. Po mszy wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na plac przy kościele, gdzie umieszczona jest tablica pamiątkowa upamiętniająca mieszkańców Buska, którzy wraz z ówczesnym burmistrzem Feliksem Jaworskim przystąpili do Powstania Styczniowego oraz postaci księdza Wojciecha Świątkiewicza ówczesnego proboszcza parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, represjonowanego przez carat za pomoc udzieloną powstańcom. Nasi harcerze zapalili znicz pamięci przy pamiątkowej tablicy.
111 uczniom naszej szkoły należą się wielkie słowa uznania i serdeczne podziękowania za poświęcenie swojego wolnego czasu (ferie), aby uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Podziękowania należą się najmłodszym uczestnikom oraz niezawodnym rodzicom obecnym podczas całej uroczystości.
Program edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”
W naszej szkole, został zrealizowany program edukacji antynikotynowej- „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu ,, Nie pal przy mnie, proszę’’ wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im na wszystkich zajęciach. Korzystały z kart pracy zawartych w programie. Podpowiadały wiewiórce , co ich zdaniem jest potrzebne aby być zdrowym.
Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali plakat, związany z omawianym programem, który został umieszczony na korytarzu szkolnym. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które chętnie wykonywały polecenia i zadania.
Lekcje ciepła
Co to jest ciepło i skąd się bierze?, Jak produkuje się ciepło systemowe, które ogrzewa nasze mieszkania?, Skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza i smog? Na takie pytania podczas zajęć w klasach I – III starali się odpowiedzieć uczniowie. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach i wykonywanych doświadczeniach. Po przeprowadzonych lekcjach uczniowie wiedzą jak ważne jest niemarnowanie ciepła.
6Lekcje na temat racjonalnego korzystania z energii przeprowadzono również w klasach IV i V. Przed przeprowadzeniem lekcji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na ten temat wypełniając odpowiedni test. W ramach akcji w każdej z klas przeprowadzono trzy lekcje: „ Czym jest energia?”, „ Świadomi tego, co wdychamy”, „Ograniczamy ślad węglowy”. Uczniowie biorąc udział w tych zajęciach poznali, czym jest energia i jakie są jej formy. Dowiedzieli się jak działa i jakie są różnice pomiędzy ciepłownią, elektrownią a elektrociepłownią. Ważnym zagadnieniem było również zrozumienie pojęcia niskiej emisji i tego jak powstaje smog. Istotne dla dzieci było również to, że mogli poznać różne sposoby ograniczenia śladu węglowego, który po sobie zostawiamy na naszej planecie. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, z zainteresowaniem uczestniczyli w przeprowadzaniu doświadczeń oraz oglądaniu filmików i prezentacji.
Kartka pełna miłości!
Podczas zajęć w naszej szkole oprócz działań matematycznych, pięknego pisania czy śpiewania, nasi uczniowie uczą się przede wszystkim jak być dobrym człowiekiem. Idealnym czasem aby rozpalić czyjeś serce dobrym słowem, miłym gestem, jest czas świąteczny. Nasi uczniowie po raz kolejny pamiętali o osobach chorych, starszych i samotnych. 08.12 w naszej szkole dzieci na lekcjach religii wykonywały kartki świąteczne dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Zborowie. Każda kartka była kolorowa, zawierała piękne ozdoby i rysunki. Nie mogło w środku zabraknąć życzeń, które każde dziecko uwieńczyło swoim podpisem.
2Ze względu na obostrzenia związane z covid-19 dzieci nie mogły osobiście wręczyć kartek mieszkankom, dlatego też w ich imieniu, 23.12 Pani Marta Bonar dostarczyła do Domu Pomocy Społecznej pudełko z świątecznymi kartkami. Pani Dyrektor Jolanta Kałucka wyraziła wielką radość z tak miłego gestu ze strony dzieci, a delegacja mieszkanek w dowód wdzięczności przekazała na ręce Pani Marty Bonar wielkie pudełko z czekoladkami oraz podziękowanie dla całej społeczności szkolnej. Radość ze wspólnego spotkania nie miała końca.
Harmonogram zajęć organizowanych w czasie ferii zimowych od 17.01.2022 r. do 30.01.2022 r.
Aktualne informacje dotyczące zajęć organizowanych dla dzieci i młodzieży podczas ferii dostępne są na stronie Harmonogram zajęć w czasie ferii
W związku z trwającą epidemią Covid-19 zastrzegamy możliwość zmian w planowanych działaniach dotyczących zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży, dlatego zachęcamy do śledzenia powyższej strony na której na bieżąco aktualizowany będzie harmonogram zajęć.
Gminny konkurs „Dbamy o klimat”- II miejsce
21 grudnia 2021r w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku -Zdroju odbyło się wręczenie dyplomów i nagród za udział w III edycji gminnego konkursu „ Dbamy o klimat”. Konkurs odbywał si e w trzech kategoriach, a jego głównym celem było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań ograniczeniem niskiej emisji, właściwym gospodarowaniem odpadami, elektromobilnością jak również wpływem zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka. Dwaj uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni w kategorii „ Ekobajka”- Maciej Adaś, który zajął II miejsce oraz Xawery Wojciechowski - wyróżnienie. GratulujemyI
„Anielskie Kolędowanie” – IV edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
W IV edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Anielskie Kolędowanie” naszą szkołę reprezentowały Jagoda Kępińska - uczennica klasy I oraz Kinga Ambroży - uczennica klasy II.
Relacja z Przeglądu pod linkiem: "Anielskie kolędowanie"
Pastorałki naszych uczennic zaczynają się w 22 minucie i 16 sekundzie.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie