• Dzień Sportu na buskim stadionie sportowym

• Dnia 07.06.2024 na buskim stadionie sportowym odbył się Dzień Sportu. Dzieci z naszej szkoły rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w różnych konkurencjach takich jak: Test Denisiuka dla klas 1–3, gry i zabawy z piłki ręcznej dla najmłodszych, trójbój lekkoatletyczny  oraz gry zespołowe i piłka nożna dla klas 4–6. Głównym celem imprezy był rozwój psychosomatyczny dzieci, propagowanie kultury fizycznej oraz oczywiście dobra zabawa. Każdy z uczestników dostał medal za swoje osiągnięcia sportowe. Gratulujemy sukcesów.

• Międzyprzedszkolny Konkurs Wokalny „Mam cudownych rodziców”

• Dnia 7 czerwca 2024 roku w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się międzyprzedszkolny konkurs wokalny pod tytułem „Mam cudownych rodziców”. Jego celem była prezentacja umiejętności wokalnych dzieci, promowanie aktywności twórczej, wdrażanie przedszkolaków do publicznych wystąpień, budzenie wiary we własne siły talent oraz umacnianie więzi rodzinnych poprzez wybór piosenek na temat rodziny.

W konkursie wzięły udział dzieci w wieku 3-6 lat, występujące solo lub w duecie. Naszą szkołę reprezentowała dwójka dzieci: Kornelia Sadowska oraz Franciszek Handzlik, którzy pięknie wykonali przygotowany utwór. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulacje dla reprezentantów oraz wszystkich uczestników konkursu.

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• 01.06. obchodzony jest światowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w dniu 03.06. uczniowie z naszej szkoły mieli okazję spotkać się ze strażakami OSP Mikułowice. Wizyta rozpoczęła się od wykładu na temat zasad bezpieczeństwa pożarowego. Następnie druhowie zaprezentowali sprzęt ratowniczo- gaśniczy oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie spotkania, każde z dzieci mogło spróbować swoich sił na strażackim torze MDP.

Po powrocie do szkoły, uczniowie wzięli udział w grach, zabawach, mogli skorzystać z malowania twarzy oraz ścieżce sensorycznej, w której pobudzali swoje zmysły oraz rozwijali koordynację ruchową. Ten wyjątkowy dzień sprawił, że na twarzach uczniów pojawiły się uśmiechy i okrzyki radości. Dziękujemy strażakom za przekazaną wiedzę, a dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia.

• Warsztaty integracyjne „Kultura jest cool”

• Nasi uczniowie po raz drugi zostali zaproszeni przez Dyrekcję, pracowników i mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Zborowie na warsztaty integracyjne. W tym roku pod hasłem „Kultura jest cool”. Na początku  spotkania uczniowie mieli okazję udekorować skrzyneczkę wykorzystując technikę decoupage. Następnie odbijali wybrany przez siebie wzór na białym worku za pomocą rozpuszczalnika i łyżeczki. Nie zabrakło wspólnych zabaw z innymi uczestnikami warsztatów oraz mieszkankami domu.

Były bańki mydlane, wspólne tańce, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zbijanie balonów ciężarem ciała, gra bocce,  przesypywanie pudełeczka z kulkami z zamkniętymi oczami siedząc do siebie tyłem, piłkarzyki oraz tenis stołowy. Dla dzieci przygotowany był również słodki poczęstunek, smaczna kiełbaska z grilla oraz zimne lody. Na twarzach naszych uczniów jak również opiekunów gościł uśmiech i radość ze wspólnie spędzonego czasu. Czas szybko minął i w radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy Pani Jolancie Kałuckiej, personelowi i mieszkankom za pamięć i zaproszenie. Ta nawiązana przyjaźń owocuje w naszych uczniach rosnącym współodczuwaniem emocji z drugim człowiekiem, otwartością na jego potrzeby oraz z radością z daru jakim jest życie.

• RODZINA. Tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy.

• Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata… W dniu 29.05.2024 r. dzieci z klas 0-3 przygotowały specjalne przedstawienie z okazji Święta Mamy i Taty, w którym pokazały jak bardzo kochają swoich Rodziców. Podczas uroczystości przedstawiły swój talent artystyczny jako aktorzy, piosenkarze jak również tancerze. Uczniowie wyrazili w ten sposób swoje uczucie przywiązania, miłości, bliskości i szacunku. Na koniec, dziękując najbliższym za trud wychowania, odśpiewali gromkie „Sto lat” oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki

Łzy radości oraz moc uścisków były najlepszym podziękowaniem za wykonanie cudownego przedstawienia. Dziękujemy, a Kochanym Rodzicom składamy najlepsze życzenia!