• Uczniowie klasy I i III w Akademii Pana Kleksa- realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

          • Uczniowie klasy I i III zakończyli realizację III modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Na omawianą lekturę wspólnie  wybraliśmy książkę Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem poznawali przygody Adasia Niezgódki  i jego kolegów w niezwykłym miejscu, jakim była Akademia Pana Kleksa. Z zaangażowaniem uzupełniali karty „Lekturnika”. Uczniowie klasy pierwszej wykonali plakat zachęcający uczniów z innych klas do przeczytania lektury. Klasa III zorganizowała baśniowy pokaz mody. Odbyła się też lekcja kleksogafii. Wykonaliśmy portrety profesora Ambrożego Kleksa - fantastycznego nauczyciela, który w bajkowej scenerii uczył swych wychowanków przyjaźni, tolerancji i wzajemnego szacunku. Wszyscy nauczyliśmy się śpiewać piosenkę „Witajcie w naszej bajce”. To było niezwykłe spotkanie w Akademii pana Kleksa.

          • Sukcesy naszych uczniów w Międzyszkolnych Konkursach Plastycznych.

          • Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach plastycznych.

            W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Upcykling- nowe życie starych rzeczy” edycja I pt. „Nowe życie plastikowej butelki” Jakub Świątek zajął I miejsce, wykonał karuzelę nad łóżeczko dziecięce, która została hitem tegorocznej edycji konkursu. Krzysztof Światek zajął III miejsce, wykonał upcyklingową zabawkę - rekina.

            W Międzyszkolnym konkursie plastycznym na jajko wielkanocne pt.: „Pisanki, pisanki" Lena Zelek  zajęła III miejsce, a Sebastian Sadowski zdobył wyróżnienie.                   

            Uczniowie za swoje prace otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy

            Konkurs „Upcykling - nowe życie starych rzeczy

            Konkurs „Pisanki, pisanki”

          • Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych - Easter postcards to friends

          • Historia kartek świątecznych sięga bardzo daleko, bo aż dalekiego Egiptu, gdzie ludzie pisali życzenia świąteczne na papirusie. Jednak pierwszą oficjalną kartkę wysłano z Anglii. Pod koniec 1840 roku kartki świąteczne pojawiły się w Stanach zjednoczonych. Wysyłanie kartek z życzeniami stało się tradycją i choć dziś wszystko przesyłane jest przez Internet, tradycyjne, papierowe kartki są nadal wysyłane. Wyrażamy przez to szacunek i pamięć oraz podtrzymujemy piękną tradycję świąteczną.

            Uczniowie klas IV – VII wzięli udział w międzyszkolnym projekcie pt. „Easter postcards to friends”. Celem projektu była wymiana własnoręcznie przygotowanych kartek wielkanocnych z kartkami uczniów z innych placówek oświatowych. Nasi uczniowie wymienili kartki z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Busku – Zdroju oraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Zbludowicach. Celem projektu było nie tylko podtrzymanie tradycji ręcznego wykonywania kartek świątecznych lecz również propagowanie używania języka angielskiego w życiu codziennym oraz poszerzanie znajomości słownictwa świątecznego poprzez samodzielne napisanie życzeń okolicznościowych w języku angielskim.

            Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

          • VI Marsz Katyński

          • Motto tegorocznego marszu brzmiało:  „Jeśli bym zapomniał o nich, niech Bóg zapomni o mnie”.

            12 kwietnia 2022 r. ulicami Buska – Zdroju przeszedł  już po raz szósty Marsz Katyński, upamiętniający 82 rocznicę mordu dokonanego na naszych rodakach przez NKWD.  W rolę polskich oficerów, jeńców wojennych wcielili się nasi koledzy z klasy VIII – Dominik, Maciek, Marcel i Mikołaj. Nasi harcerze mieli szansę przekonać się, co czuli polscy oficerowie w ostatnich chwilach swojego życia. Marsz zakończył się symbolicznym wejściem we mgłę. Postawa naszych kolegów zasługuje na wielkie słowa uznania za godne reprezentowanie naszej szkoły. W marszu wzięli również udział pozostali członkowie naszej drużyny. Przed wyruszeniem na marsz zuchy i harcerze zapalili znicz przy „Dębie Pamięci”, poświęconemu aspirantowi Ignacemu Ziębie, który znajduje się na naszym placu szkolnym. Po zakończeniu marszu na uczestników czekały pyszne gofry. Serdecznie dziękujemy p. Karolinie Prażuch za pomoc i opiekę.

          • Wielkanocne warsztaty w klasie 2

          • Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska, obchodzona w Polsce. 

            Dla jednych to święto przynosi wiosenne odprężenie, dla innych jest to okazja, aby zauważyć, że już przyszła do nas wiosna, poświęcić trochę czasu swoim bliskim i uporządkować swoje sprawy. Większość z nas pragnie udekorować dom radosnymi kolorami i symbolami tego święta. Tak więc w klasie 2 odbyły się wielkanocne warsztaty, które przybliżyły tradycje i symbole tego święta. Uczniowie samodzielnie komponowali wielkanocne stroiki, które z pewnością stanowić będą ozdobę ich wielkanocnego stołu. 

          • Konkurs na Palmę Wielkanocną

          • W piątek 1 kwietnia W Domu Zdrojowym kompleksu Tężnia Busko-Zdrój odbyło się rozdanie nagród oraz wręczenie dyplomów uczestnikom konkursu na „Palmę Wielkanocną”. Uczniowie naszej szkoły także wzięli udział w tym konkursie. Jury nagrodziło palmę Maksymiliana Maja z klasy 4.

            Wystawę pokonkursową można oglądać w Domu Zdrojowym od 5 do 25 kwietnia.

          • Dzień Świętego Patryka

          • 17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Jest do irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wszelkich zabaw. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Na lekcji języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku przybliżającą życie patrona Irlandii, poznali znaczenie trójlistnej koniczyny oraz zapoznali się ze sposobami celebrowania tego dnia na całym świecie. Uczniowie własnoręcznie wykonywali krasnoludka – ‘leprechaun’ oraz starali się odnaleźć skarb ukryty na końcu tęczy.