• Mnóstwo atrakcji podczas nocnego wędrowania

• 30 września 2022 r.  zuchy i harcerze uczestniczyli w XXXVIII Rajdzie Nocnym „PO OMACKU”. Program rajdu był bardzo urozmaicony, czekały na nas punkty kontrolne z zadaniami, podczas wędrówki spotkaliśmy również alpaki, strusie, kozy i kucyka, dotarliśmy do samolotu i olbrzymiego działa. Mogliśmy podziwiać piękne iluminacje świetlne oraz posłuchać muzyki w Parku Zdrojowym. Największe wrażenie wywarła nocna wizyta w Tężni i spotkanie z „Białymi Damami”, które pojawiały się i znikały w nocnych mrokach. Naszym zadaniem było również odszyfrowanie pozostawionej dla nas wiadomości. Rajd zakończył się na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju.  Gościnność strażaków przeszła nasze oczekiwania. Na zmęczonych wędrowców czekały kiełbaski z grilla, gorąca herbata, napoje oraz cudowna atmosfera.

• Nasz udział w XV Gminnych Biegach Przełajowych

• W pięknej sportowej atmosferze i przy słonecznej pogodzie, 28 września 2022 odbyły się XV Gminne Biegi Przełajowe, którego organizatorem był Klub Sportowy „Słoneczko”. W zawodach uczestniczyło 390 osób z 11 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 26 osób. Reprezentanci naszej szkoły walczyli fair play  i dali z siebie wszystko.

• Dzień Głośnego Czytania

• 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Tego dnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I - III spotkali się z panią Agnieszką Jasińską pracownikiem filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Busku – Zdroju.  Nasz gość przybliżył młodym słuchaczom klasykę polskiej literatury dziecięcej: wierze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz zagadki dotyczące jesieni. Czytaniu towarzyszyły zabawy nawiązujące do tekstów: wiersz "Rzepka" wymagał uwagi słuchaczy, którzy wcielali się w role poszczególnych postaci oraz uwagi widzów, którzy włączali się w głośne czytanie powtarzającego się fragmentu wiersza.

Wiersz "Pomidor" był pretekstem do udziału w rywalizacji w celnym wrzucaniu "pomidorka" do koszyczka. Najwięcej zabawy było przy czytaniu wiersza „Okulary”. W trakcie jego słuchania wszyscy uczestnicy wykonywali ruchy Pana Hilarego szukając zagubionych okularów w lewym bucie w prawym bucie itd. Zabawę trzeba było powtórzyć i to w szybszym tempie. Były jeszcze wiersze "Zosia Samosia" i wspomniane zagadki. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za wspólne świętowanie Dnia Głośnego Czytania.

• Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym oraz w klasie I i II

• 30 września 2022r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki  przygotowały dla kolegów małe prezenciki        oraz moc życzeń i uśmiechów. Chłopcy byli bardzo zadowoleni z upominków. Były także ciekawe zabawy i konkursy. Tego dnia chłopcy byli w klasach NAJWAŻNIEJSI!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodziliśmy w naszej szkole. Kilka słów historii. Wszystko zaczęło się od książki P. Reynoldsa „The Dot”- „Kropka” z 2003r. Jest to historia o małej nieśmiałej dziewczynce imieniem Vashti, która wątpi w swoje możliwości. Kiedy na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, i zobaczymy, co się stanie”. Dziewczynka od niechcenia wycelowała czarnym flamastrem w środek białej kartki i sprawę uznała za zakończoną. Tymczasem był to dopiero początek kreatywnej przygody Vashti – nauczycielka poprosiła uczennicę, żeby pod swoją pracą się podpisała. Dziewczynka pod kropką umieściła swoje imię. Niedługo po tym jej oczom ukazuje się piękna złota rama, okalająca pierwsze dzieło Vashti – czarną kropkę. Dziewczynka uwierzyła w siebie. Wkrótce staje się prawdziwą artystką, która prezentuje swoje prace na prawdziwej wystawie i inspiruje rówieśników.

Opowiastka stała się inspiracją do powołania Międzynarodowego Dnia Kropki – inicjatywy mającej pobudzać kreatywność, zachęcać do twórczości, rozwijania swoich talentów i możliwości. W klasie I i II dzień ten wypełniły rysunki, gry i zabawy zawiązane z motywem kropki. Uczniowie klasy V świętowali Dzień Kropki na matematyce. Na lekcji rozwiązywali zadania z rachunku pamięciowego i kolejności działań z kropką w tle.