• Lekcja z drukarką 3D #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

• W piątek 4 listopada w klasie VIII odbyła się lekcja informatyki z wykorzystaniem drukarki 3D. Temat przewodni lekcji to: Zasada działania drukarek 3D. Podczas lekcji został wykorzystany sprzęt, który szkoła otrzymała z MEN w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D, obsługą urządzenia, a także zapoznanie z programami służącymi do wykonywania wydruków 3D. Na koniec lekcji uczniowie zobaczyli pierwszy wydruk 3D. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy z uwagą słuchali o zastosowaniu wydruku 3D  w różnych dziedzinach nauki.

• "Szkoła Pamięta"

• Uczniowie naszej szkoły 28 października  2022 r. wzięli udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dzieci zapaliły znicze na grobie powstańców styczniowych, żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r., na grobie westerplatczyka B. Zająca oraz zamordowanych  i poległych w okresie II wojny światowej i innych.  Pamiętaliśmy również o grobie kpt. Andrzeja Brzuchala – Sikorskiego, którego upamiętnia tablica umieszczona na budynku naszej szkoły.

Uczniowie  posprzątali groby, postawili kwiaty chryzantem i zapalili znicze. Taka wycieczka to doskonała lekcja historii i pamięci o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny lub odegrali ważną role w przeszłości naszego regionu.