Święto Kropki - jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, w którym motywem przewodnim jest właśnie kropka. To inicjatywa, która ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać do tworzenia. Kropka pojawiła się również na matematyce. Uczniowie z klasy IV rozwiązywali różne zadania matematyczne, a następnie mieli połączyć kropki przy wynikach w takiej kolejności, w jakiej zapisano działania. Otrzymali śmieszne obrazki.
Dzień Kropki w naszej szkole
KREDKOBRANIE’ 2021
Zuchy i harcerze działając w ramach wolontariatu szkolnego zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych biorąc udział w akcji „KREDKOBRANIE’ 2021”. Uczniowie naszej szkoły spisali się wspaniale! Zebraliśmy w sumie 223 sztuki różnych przyborów szkolnych, które zostały wysłane ( 2 paczki) do organizatora akcji. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję z całego serca dziękujemy. Swoim zaangażowaniem udowodniliście, że zawsze można na Was liczyć. Pamiętajmy - warto pomagać , bo dobro powraca!
Nocna wędrówka zuchów i harcerzy
Po przerwie spowodowanej pandemią, wreszcie mogliśmy wyruszyć na trasę rajdu. Po raz XXXVII -1 października 2021 r. odbył się Rajd Nocny „PO OMACKU”. Spotkanie zuchów i harcerzy Hufca ZHP Busko – Zdrój rozpoczęło się od Maszy Świętej w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, potem uczestniczyliśmy w pokazie ratownictwa medycznego w wykonaniu członków Harcerskiej Grupy Ratowniczej. Następnie autobusami dotarliśmy do Skorocic skąd wyruszyliśmy na nocną wędrówkę. Wszystkim uczestnikom dopisywały humory, bo miło jest wędrować w towarzystwie przyjaciół z drużyny pod rozgwieżdżonym, jesiennym niebem.
13Organizatorzy zadbali o to, aby trasa nam się nie dłużyła, przygotowując dla nas zadania do wykonania. Chociaż bolały nogi i chciało się spać dzielnie dotarliśmy na Karabosy, gdzie czekało na nas olbrzymie, harcerskie ognisko. Około 200 –stu zuchów i harcerzy ochoczo ruszyło do tańca w rytm harcerskich piosenek i pląsów. Każdy uczestnik mógł również liczyć na gorącą herbatę i samodzielnie upieczoną kiełbaskę. Za udział w rajdzie otrzymaliśmy pamiątkowy znaczek i dyplom. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie! Wielkie słowa uznania należą się najmłodszym zuchom, którzy dzielnie i z uśmiechem na twarzy pokonali trasę rajdu.
Dzień Chłopaka w klasie I i III
Dzień Chłopaka, to ważne i wyjątkowe święto, które w dniu 30 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole. Chłopcy z klasy I i III na jeden dzień zamienili się w piratów. Musieli rozwiązać quizy i zagadki, aby otrzymać dyplom Super Pirata. Dziewczynki złożyły chłopcom piękne życzenia i zaśpiewały tradycyjne sto lat. Każdy chłopak otrzymał prezent.To był wspaniały dzień pełen atrakcji. Z pirackim pozdrowieniem „Ahoj” zapraszamy do oglądania zdjęć.
6
Dzień Chłopaka w klasie II
30 września chłopcy mali i duzi obchodzą swoje święto. Tego dnia nie zabrakło więc dobrej zabawy i niespodzianek. Jednak nie tylko prezenty czekały na naszych uroczych chłopaków... Rozwiązywali oni męskie qiuzy oraz odgadywali po mocach superbohaterów takich jak Ironman, Superman, Batman Spiderman, Shazam, Thor i wielu innych, których super moce i zdolności nie były dla naszych chłopaków żadną tajemnicą.
Wycieczka klas 0-3 do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy"
We wtorkowy, słoneczny i jesienny dzień, 28.09.21 odbyła się wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Muzeum w Tokarni skupia zabytkowe obiekty budownictwa drewnianego z różnych miejscowości regionu świętokrzyskiego. Uwadze nie umknęło nam wnętrze apteki, które zostało zachowane z tej znajdującej się niegdyś w Busku-Zdroju. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć dobrze zachowany wiatrak z Grzumcina, kuźnię, dom rybaka śródlądowego, drewniany kościółek, budynki dworsko-folwarczne, chałupy z regionalnym wystrojem i otoczeniem oraz ogród rzeźb ludowego twórcy J. Bernasewicza. Zainteresowanie wzbudziła również szkoła. Uczniowie zwrócili uwagę na nietypowe dla nich ławki oraz fakt, że obok sali lekcyjnej mieszkała Nauczycielka. Klimat i zapach Skansenu zauroczył nas wszystkich i pozwolił oczami wyobraźni przenieść się w dawne czasy. Była to dla nas nie tylko wycieczka w przeszłość, ale również lekcja historii.
6
Spotkanie z Policjantem
Najmłodsze dzieci z klas 0-3 miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się i prezentowały małe scenki przedstawiające przejście przez jezdnię, pozycję bezpieczną w razie ataku psa oraz prawidłową reakcję na nieznajomego. Nie zabrakło również ciekawych i humorystycznych przykładów z życia oraz istotnych pytań dotyczących trudów pracy Policjanta, oraz co trzeba zrobić, aby zostać Policjantem. Nie wykluczone, ze wyrasta nam młodsze pokolenie funkcjonariuszy Policji.
Sprzątanie Świata
23 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Hasłem tegorocznej akcji było "Myślę, więc nie śmiecę”, bo - jak warto podkreślić-w akcji nie chodzi tylko o to, by sprzątać pozostawione śmieci, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Przed rozpoczęciem akcji w terenie, uczniowie oglądali filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne, jak poprawnie segregować śmieci. Mogli się też dowiedzieć, co dalej dzieje się z posegregowanymi śmieciami, na czym polega recykling. Po akcji sprzątania w terenie, uczniowie i opiekunowie mogli odpocząć przy wspólnym ognisku na Karabosach i upiec kiełbaski ufundowane przez Radę Rodziców. W dalszej części dnia uczniowie brali udział w zabawach, grach oraz rozgrywkach sportowych w ramach akcji „Zielony w-f ”.
14
Zapal Znicz Bohaterom Września
9 września 2021 r. w 82 rocznicę bitwy pod Broniną zuchy i harcerze wybrali się na wycieczkę do Szczaworyża, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła polskich żołnierzy poległych w tej bitwie. Zapaliliśmy znicze pamięci na mogile zwanej „Schodami do nieba” oraz pod pomnikiem w Broninie. W ten sposób oddaliśmy hołd żołnierzom września 1939 roku.
5
Tropem Wilczym Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
W tym roku ze względu na pandemię bieg zorganizowany został 15 sierpnia. Jednego dnia mogliśmy wspólnie obchodzić kilka ważnych wydarzeń: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych, Święto Wojska Polskiego oraz 101 rocznicę Wiktorii Warszawskiej. Naszą szkołę reprezentowało 52 osoby. Biegły całe rodziny, najmłodszym uczestnikiem biegu był 8 miesięczny Jaś Kępiński. Każdy uczestnik biegu otrzymał koszulkę, pamiątkowy medal oraz pakiet startowy. Była to atrakcyjna i praktyczna lekcja historii.
10
Archiwum Aktualności