Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym
Radosny Dzień Dziecka
- 10
Wszystko dla Ciebie Mamo!
Mama, Mamusia, Mateńka – najbliższe sercu słowa. Jak wyrazić miłość i wdzięczność dla najważniejszej na świecie Osoby? Uczniowie z klasy II nie zapomnieli o swoich mamach, a swoją wdzięczność wyrazili 28 maja, gdy mamy, odpowiadając na zaproszenie dzieci pojawiły się na wspólnym spotkaniu. Dzieci przygotowały krótką inscenizację, wiersze i piosenki oraz wykonali dla swoich Mam piękne obrazy malowane na szkle, w ten sposób podziękowały za wspólnie spędzony czas, pomoc, uśmiech, ale przede wszystkim za WIELKĄ MIŁOŚĆ.
2
Dzień Mamy w klasie III
Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Również uczniowie klasy III chcieli uczcić to piękne święto w sposób szczególny, dlatego zaprosili swoje mamy na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były wiersze, piosenki, prezenty wykonane przez dzieci, kwiaty i życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Po występach był słodki poczęstunek, konkursy, zabawy dla dzieci i mam. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Ciężko było się rozstać, bo z mamą zawsze jest dobrze i czas szybko płynie.
Dzień Matki i Dzień Ojca
W związku z panującymi nadal obostrzeniami i brakiem możliwości spotkania się na corocznych występach z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca na terenie naszej placówki, uczniowie oddziału przedszkolnego przygotowali występ oraz udzielili niecodziennego wywiadu.Nasze przedszkolaki składają najserdeczniejsze życzenia swoim rodzicom oraz rodzicom wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Siesławicach.
Dwa wyróżnienia w VIII Powiatowym XIX Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym.
„Książka jest twoim najlepszym przyjacielem,
nie zdradzi, nie wyśmieje, a nauczy wiele."
W dniu 21 maja 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się VIII Powiatowy XIX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy - „Twoje baśnie wciąż żyją Andersenie...". Uczniowie musieli wykazać się znajomością życiorysu i treści wybranych baśni H. Ch. Andersena, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, ale przede wszystkim umiejętnością wyrażania myśli w formie wypowiedzi pisemnych w wersji online. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania literatury pięknej, zapoznanie z twórczością znanych pisarzy, budzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie umiejętności przekazywania zapamiętanych wiadomości, wyrabianie nawyku poszukiwania informacji w zbiorach biblioteki, rozwijanie fantazji i twórczej wyobraźni, rozwijanie wrażliwości estetycznej.
Konkurs odbył się zdalnie poprzez aplikacje Microsoft Teams i Microsoft Forms.
Naszą szkołę reprezentowali: Agata Kolarz i Bartosz Nieznalski z klasy II zdobywając dwa wyróżnienia. Gratulujemy!
Konkurs „112 - zawsze w gotowości” rozstrzygnięty.
Wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz wręczył nagrody laureatom konkursu. Konkurs plastyczny miał upowszechnić wiedzę na temat numeru alarmowego wśród uczniów szkół podstawowych. Łącznie wpłynęło około 2,5 tys. prac. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wojewoda zapewnił, że konkursy o tematyce bezpieczeństwa będą kontynuowane. W naszej szkole konkurs „112 – zawsze w gotowości” cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Trzech uczniów zdobyło wyróżnienie: Marcel Śpiewla klasa VII, Bartosz Nieznalski klasa II i Adrian Kułakowski klasa VIII. Serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplomy za udział.
3
Dzień Matki - dla każdego z nas wyjątkowe święto...
Obserwując zaangażowanie dzieci w przygotowaniu niespodzianki, siłę w śpiewie i recytacji u nieśmiałków, cierpliwość i wytrwałość u temperamentnych... kiedy to każde Dziecko chciało wypaść jak najlepiej i dokładało wszelkich starań... nie ma wątpliwości, że wszystkie Mamy są niezwykle mocno, mocno kochane!
Z najlepszymi życzeniami dla Mam - dzieci z klasy 1
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych
Zasady rekrutacji uczniów klas VIII do szkół ponadpodstawowych powiatu buskiego
Drodzy Uczniowie,
rekrutacja kandydatów do klas pierwszych szkół prowadzonych przez Powiat Buski jest prowadzona w dwojaki sposób:
1) w SYSTEMIE ELEKTRONICZNYM prowadzona jest rekrutacja do szkół ogólnodostępnych, tj.:
- I Liceum Ogólnokształcącego,
- Zespołu Szkół Ponadpodstawowych,
- Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych,
- Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących,
2) w SYSTEMIE TRADYCYJNYM prowadzona jest rekrutacja do szkół specjalnych, tj.:
- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Busku-Zdroju,
- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie.
Rekrutacja do szkół specjalnych wymaga:
- uzyskania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydawanego przez poradnię psychologiczno - pedagogiczną,
- złożenia do Starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania ucznia wniosku o wydanie skierowania do szkoły specjalnej (do wniosku należy załączyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego),
- złożenia w szkole wymaganych dokumentów, takich jak np. wniosku rodziców/prawnych opiekunów o przyjęcie do szkoły, aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, świadectwa ukończenia klasy programowo niższej, itp.
Szczegółowe wykazy wymaganych dokumentów szkoły publikują na swoich stronach internetowych.
Elektroniczna rekrutacja - 6 prostych kroków
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021_2022.
Informator o szkołach ponadpodstawowych w powiecie buskim
Komunikat Starosty Buskiego w sprawie rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych
Komunikat Starosty Buskiego w sprawie rekrutacji kandydatów do szkół specjalnych
Wniosek o wydanie skierowania do szkoły specjalnej
Elektroniczna rekrutacja - prezentacja
Nabór - rejestracja od 17.V.2021r.
Instrukcja elektronicznego wysyłania dokumentów składanych do szkoły ponadpodstawowej
Egzamin ósmoklasisty w 2021 r. – wytyczne CKE, MEiN i GIS
Archiwum Aktualności