W ten sposób zaprosili zieleń (w postaci leśnego słoika) do dziecięcego pokoju. Można było dostrzec, że potrzebują kontaktu z naturą, ponieważ bliskość przyrody uspokajała ich, niwelowała nadmiar bodźców, na które są wystawione każdego dnia.
W tym roku szkolnym dla uczniów klas IV, VI odbyły się spotkania w ramach zajęć ze sztuki uczenia się „Droga do sukcesu”. Uczniowie poznali własne style nauki, dowiedzieli się kim jest słuchowiec, wzrokowiec, kinestetyk. Wykorzystywali w praktyce techniki uczenia się, np. mnemotechniki, mapy myśli. Tworzyli plakaty dotyczące czynników ułatwiających i utrudniających koncentrację uwagi. Na zajęciach matematyczno–fizycznych poznali podstawowe przyrządy fizyczne używane na co dzień, tworzyli plansze z ich rodzajami, budowali model poduszkowca, wyznaczali szybkość swojego przemieszczania się podczas spaceru. Podczas zajęć stosowali wiedzę matematyczną w praktyce. Wykonywali plakaty przedstawiające ich wyobrażenia o mieście z lotu ptaka, obliczali pola i obwody figur płaskich oraz koszt zaplanowania śniadania, obiadu i kolacji, mając do dyspozycji określona kwotę. Uczniowie rozwiązywali też zadania matematyczno-przyrodnicze w terenie, biorąc udział w grze terenowej. Zadaniem uczestników było wykonanie wyznaczonych zadań, które pozwoliły im na zdobycie kodu i uzyskanie nagrody. W ramach edukacji ekologicznej podczas gry terenowej „ Misja Planeta” uczniowie poznawali rodzaje energii odnawialnej, zasady segregacji odpadów, florę i faunę wokół nas. Uczyli się pracy zespołowej oraz rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Na kolejnych zajęciach „ Woda – to życie” poznali właściwości wody, a następnie określali stopień czystości wody poprzez obecność organizmów wskaźnikowych. Odbyła się także piesza wycieczka nad pobliski strumyk. Pobrane próbki wody posłużyły do obserwacji mikroskopowych. Uczniowie samodzielnie wykonali filtry wody i mogli obserwować proces filtracji zanieczyszczonej wody. Podczas następnych zajęć oznaczali pospolite gatunki drzew za pomocą prostych kluczy do oznaczania roślin. Poznawali również budowę mikroskopu oraz etapy przygotowania preparatów.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia wpłyną na wzbogacenie wiedzy uczestników, a także ułatwią wykorzystanie jej w codziennym życiu.